Raidlight Ultralight Rüzgarlık Ceket

RAIDLIGHT Türkiye takımından Derya Duman sürekli tırmanış, yürüyüş ve koşu sporlarını yaparken kullandığı Top Ultra Light Windproof RAIDLIGHT Rüzgarlık Ceket hakkında düşüncelerini yazdı.

Evet yine hafta sonu düştük yollara. Her hafta olduğu gibi bu hafta sonu da Ankara yakın çevresinde yapacağımız güzel bir doğa yürüyüşü ile günümüze renk katmayı amaçlıyoruz. Malumunuz artık sonbahar mevsimindeyiz. Havalar ne kadar güzel gitse de doğada değişen hava koşulları ile bu mevsimde sık sık karşılamamız olası.

Raidlight UltraLight Ceket (6)

İşte bu hafta ki yürüyüşümüzde Raidlight’ın ULTRALIGHT WINDPROOF RUNNING JACKET yani Rüzgardan koruyucu ultra hafifi ceketini test etme fırsatı buldum.

Emre test etmem için bu rüzgarlığı bana gönderdiğinde önce gelen pakete şöyle bir baktım, sanki paket içinde herhangi bir rüzgarlık yokmuş gibi oldukça hafif ve incecik bir paket ile karşılaşınca çok şaşırdım doğrusu. Paketi açıp ta içinde çıkan fıstık yeşili rüzgarlığı görünce renginden dolayı oldukça etkilendim. Özellikle doğa yürüyüşlerinde rehberlik esnasında görünebilir olma açısından harika bir renge sahip bu rüzgar ceketi. Ayrıca sadece 99gr ağırlığı ve kapladığı hacim ile çantanız da rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ekipman. Kendi cebi içine katlanıp ufacık bir paket haline gelmesi ise bence en güzel özelliklerinde birisi. Bu sayede oldukça derli toplu ve küçücük bir hacimde ister çantanızda isterse üzerinde herhangi bir cebinize koyarak ihtiyaç haline kadar rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

Raidlight UltraLight Ceket (8)

Yürüyüş boyunca devam eden tırmanış parkurunun bitmesiyle birlikte tepede esen rüzgardan korunmak için Raidlight rüzgar ceketimi giymeye başlıyorum. Ceket oldukça hafif olmasına karşın, giymenizle birlikte esen rüzgarın biranda kaybolduğunu hissediyorsunuz. Özellikle sert esen rüzgarlarda başlığını da kapatarak çok güzel bir rüzgar perdesi oluşturma fırsatınız oluyor. Yürüyüş sırasında soluyabilir özelliği sayesinde kesinlikle sizi terletmiyor. Renginden dolayı rahatlıkla görülebiliyorsunuz. Ayrıca üzerinde ki reflektif banları sayesinde hava karardıktan sonra da rahatlıkla görüle bilirliğinizi sağlıyor bu ceket.

Raidlight UltraLight Ceket (7)

Cekettin kumaşı ince olmasına karşın rip-stop teknolojisi ile üretilmiş kesilme ve delinmelerden dolayı yırtılan yer daha fazla ilerlemeden olduğu gibi kalıyor. Tabi kumaşı çok sert darbelere, kesici ve delici cisimler ile irtibata geçirmediğiniz sürece zarar verebilmeniz de pek olası değil gibi. Bu özellik rüzgarlığın değerini bir kat daha arttırıyor benim gözümde.

Raidlight UltraLight Ceket (2)

Yürüyüşün devamında yağan yağmur altında ise yağmur damlalarını başlangıç sürecinde üzerinde kaydırıp yağmuru tutmak istemese de sürekli yağan yağmur karşısında maalesef çokta etkili olmadığınız görüyorum. Kumaşın dokusu rüzgarı itmeye yönelik tasarlanmış uzun ve şiddetle yağan yağmur için bir başka Raidlight ürününü terci etmeniz gerekecek. (TOP ULTRALIGHT – WATERPROOF)

Raidlight UltraLight Ceket (1)

Soğuk ve rüzgarlı havalarda gönü rahatlığı ile kullanabileceğiniz ultra hafif bu rüzgarlığı tüm doğa sever yürüyüşçü ve rüzgarlı havalarda koşmayı tercih edecek koşucu ve bisiklete binen arkadaşlara tavsiye edeceğim .

Raidlight UltraLight Ceket (5)

Ürün Detayları
 • 1 fermuarlı cebi vardır.
 • Rüzgarlık bu cebin içerisine katlanır ve yukarıdaki resimdeki gibi küçük bir hal alır.
 • Taşınması çok kolaydır.
 • Tam  fermuarlı ve kapüşonludur.
 • Baş kısmı lastikler ile ayarlanır ve daraltılabilir.
 • Belinde kendinden lastiklidir.
 • Tamamen 100% rüzgar geçirmez kumaş özelliğine sahiptir.
 • Reflektif detaylara sahip olup görünürlüğünüzü arttırır.
 • Bisiklet, hiking, yürüyüş, trekking, ultra maraton ve her türlü spor için uygundur.
 • Baş parmaklarınızı geçirip ellerinizi rüzgardan korumanıza olanak sağlayan elastik halkaları vardır.
 • S,M,L ve XL bedenleri bulunmaktadır.

Satın almak için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir