Raidlight Trail Tight

Raidlight Takım sporcusu Derya Duman sizin için test etti:  Uzun bir aradan sonra sonunda Ankara’nın havası biraz yumuşadı ve özlemle beklediğim arazi koşularından bir tanesini daha yapmak fırsatı buldum. Uzun süredir antrenmanları kapalı mekanlarda mekanik koşullarda yapmaktan sıkılmış olsam gerek Ankara’nın 5 derece sıcağında güneşinde göz kırpmasıyla Eymir ormanına atıverdim kendimi ve Raidlight Trail Tight ve diğer ürünleri inceleme fırsatı buldum.

raidlight-trail-running-tight (5)

Bu vesile ile bir süre önce Sevgili Emre’den gelen Raidlight 3/4 Trail tight ve kış bandanasını da deneme şansı bulacak olmam çok güzel oldu. Keza kapalı mekanda koşarken bu ekipmanlar ile yapacağım testin hiçbir gerçeği yansıtmayacağını düşünecek olursak hava şartlarının tam da bu ekipmanların testi için uygun olanakları sunuyor olması Benimde güzel bir test yapmama olanak sağlayacaktı bu koşu ile.

raidlight-trail-running-tight (4)

Özellikle Eymir’in orman içi parkurlarında rüzgardan korunarak koşuyor olmanın verdiği avantajı orman dışı açık alanlara çıkınca vadi içinden esen sıkı rüzgarların insanın başını dondururcasına estiği bu kış aylarında kafa bandının ne kadar çok işe yarayacağı tartışılmaz bir gerçek. Fakat daha önce kullandığım bantlar dokuma kalitesi bakımında teri uzaklaştırmak konusunda pekte başarılı olmayışı beni kafa bandı yerine buff tarzı bir ekipman kullanımına sevk etmişti. Taa ki Radilight’in kafa bandını kullanıncaya kadar.

Başta pek sıcak bakmadığım kafa bandı Raidlight ile tekrar koşu hayatıma dahil oldu. Özellikle uygun ölçülerde olanı kullanıyorsanız kafa bandının bir süre sonra kafanızda bile olduğunu unutup koşunuza devam ediyorsunuz. Kafayı sıkmadığı için kan dolaşımı konusunda oldukça rahat hareket etme olanağı sunuyor olması güzel bir artı. Dokuma kalitesi teri oldukça çabuk kumaştan uzaklaştırıyor. Bu durumdan dolayı özellikle yüksek tempolu koşularda aşırı terlemeden dolayı alından gözlere akan ter damlalarını çok çabuk absorbe edip yüzün terden dolayı tuzlanıp, gözlerinde yanmasını önlemiş oluyor. Ayrıca bandın kafa kısmı açık olması aşırı terleme problemi olanlar için büyük avantaj sağlıyor. Ter başınızın üzerinde hiçbir engel olmaksızın ( ere kapalı olduğu için teri tam olarak uzaklaştıramıyor, uzaklaşıp gidiyor.) Bu güzel sebeplerden ötürü, yaz, kış fark etmez bu güzel ekipmanı tüm koşu severlere tavsiye edeceğim.

Gelelim Raidlight Trail 3/4 Tight hakkında ki görüşlerime.

Raidlight ürettiği tekstil ürünleri ile oldukça başarı sağlamış bir firma. Keza daha önce Raidlight’a ait kullandığım şort t-shirt gibi ekipmanlardan aşırı derece de memnun kalmış olmam tight konusunda da henüz kullanmadan olumlu bir ön görüye sahip olmama vesile olmuştu. Bu koşu ile bunun ne kadar doğru olmuş olacağını görme fırsatımız olacaktı.

raidlight-trail-running-tight (1)

Tight yine dokuma ve kumaş kalitesi ile vücudu çok güzel sarıyor. Orta mesafe koşular için uygun bir model keza vücudu aşırı derece de sıkıp kan dolaşımı üzerine etkide bulunmuyor. Koşarken bir süre sonra bacaklar ile bütünleşip vücudun bir parçası oluyor. 21km lik koşu boyunca özellikle diğer kullandığım tightlarda olduğu gibi bacalarımı sıkıp, bir takım kaşıntılara sebebiyet vermemesi güzel. Uzun koşular boyunca bacaklar kan dolaşımının da yoğun bir şekilde artması nedeniyle bir süre sonra bacaklar şişmeye başlıyor. Tight’ın elastiki yapıdaki kumaşı ve iyi bir tasarıma sahip olması bu şişmeyi tolere ederek bacaklarda meydana gelen sıkışmaların önüne geçebiliyor. Benim için iyi bir özellik bu. Ayrıca kafa bandında olduğu gibi Raidlight tightta teri oldukça güzel uzaklaştırıyor bacaklardan. Özellikle aşırı terleyip pişik problemi yaşayan koşucular için ağ kısmında ki teri dışarı atma potansiyeli ile bu sorunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

raidlight-trail-running-tight (2)

Ayrıca dizlerin arkasında ki yumuşak ve geçirgen dokulu kumaş ile daha rahat ve hızlı koşmaya olanak sağlanmış. Paçaların iç kısımları sürtünmelere karşı çift kat kumaş ile güçlendirilmiş. Bu da yine güzel bir özellik. Özellikle çamurlu ve zorlu yollarda tight’ın uzun süre yıpranmadan kullanılmasına olanak sağlıyor. Tight beli saran yumuşak bir lastik ve ip mekanizmasına sahip. Arzu eden beldeki ipi sıkarak istediği gibi sabitleye biliyor tightinı. Ve son olarak her tight’te arka tarafta bulunan ve ulaşılması zor olan cep raidlight tight’tımızda sağ ve sol’da yer alıyor. İsteyen için enerji jeli , anahtar ya da başka bir şeyi rahatlıkla koyabileceğiniz bu cepler aşırı büyük bir şey koymadığınız sürece koşam kişiye oldukça güzel hizmet etmekte.

raidlight-trail-running-tight (3)

Tigth’in geliştirilmesi gerekebilecek diyebileceğim tek özelliği özellikle koşarken diken, dal, budak gibi şeylere takılması durumunda kumaşında zedelenmeler oluyor olması. Bu da bu sporu yapanlar için çok normal.

Tüm doğa sever arkadaşlarımıza koşu dolu güzel günler dilerim….

Ürün Detayları
  • Reflektif detaylara sahip olup görünürlüğünüzü arttırır.
  • Bisiklet, hiking, yürüyüş, trekking, ultramaraton, patlika koşusu gibi sporlar için uygundur.
  • Bel kısmı lastikli ve ayrıca büzülebilir ipe sahiptir.
  • 2 kapakli file yan cebi bulunmaktadır.
  • Belinize göre rahatlıkla ayarlanır.
  • Spandex Ultra esnek malzemeden üretilmiş olup son derece rahat giyilir ve çıkarılır.
  • İddia ediyoruz bugüne kadar koşacağınız en rahat ve keyifli tayt olacaktır.
  • 2014-2015 Model ve siyah renk.
  • 165 gram. 3/4 quarter uzunluğunda ve S,M,L ve XL bedenlerde.

Satın almak için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir