Raidlight Takımından Haberler – III

Raidlight takımı büyümeye devam ediyor! Takım üyelerimiz Yalova’dan Dr. Muazzez Özçelik, Ankara’dan Derya Duman ve Fırat Kara ile yaklaşık bir yıldır takımımızı UTMB CCC, İznik, Persenk, Krali Marko, Avrasya, Runanatolia, DASK, Kapadokya Ultra Trail gibi yarışlarda başarı ile temsil etti. Hepsinin alınlarından ve yanaklarından bir kez daha öpüyor ve gurur duyuyoruz.

Istanbul’da uzun süredir devam eden takım arkadaşı arayışımızı sonuçlandırdık. Bugün itibari ile Murat Akkaya’nın takıma katılması ile takım koşucu sayımız dörde ulaşıyor. Murat koşuya geç başlasa da son derece disiplinli ve son senelerde çok başarılı sonuçlar ile bir bir koşu basamaklarını yukarı doğru taşıyor.

Murat Akkaya (1)

1979 yılında Bursa’da doğan ve İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu olan Murat halen telekomünikasyon sektöründe altyapı uzmanı olarak çalışıyor. Ortaokul ve lisede okul takımlarında ve amatör kulüplerde basketbol oynayan Murat, yine amatör olarak bisiklet, yüzme, kayak ve doğa yürüyüşü sporlarıyla uğraşıyor.

Murat Akkaya (2)

Koşuyla tanışması 2013 yılında ve bugüne kadar devam etti. Bu süre zarfında yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda maraton, yarı maraton, patika yarışı ve ultramaratona katılan murat artık ağırlıklı olarak doğayı keşfetme merakından dolayı koşuyla birleştirdiği için patika ve ultra trail koşularına ağırlık vermekte.

Murat Akkaya (3)

2015 yılında Murat için en önemli iki yarış, 27 Ağustos’ta İtalya’da başlayıp Fransa’da bitecek olan 101 km’lik UTMB-CCC yarışı ve 18 Nisan’daki 136km’lik İznik Ultra Maratonu olacak. Bu yarışlar için antrenmanlarını kesintisiz olarak sürdürmekte. Seyahat etmeyi çok seven,  mutlaka koşu malzemelerini yanında taşıyan ve gittiği yerleri koşarak dolaşmayı seven bir takım arkadaşımız Murat…

Murat Akkaya (5)

Kendisine takıma hoş geldiniz diliyoruz. Takımı en iyi şekilde temsil edeceğine kişilik ve sportif başarıları ile inancımız tam. Bu blog’dan Murat’ın bir çok hikayesini ve ürün testini de keyifle okuyacağınıza eminiz.

Başarıları

  • En iyi maraton derecesi 3:22 Antalya 2015
  • Geyik koşuları (Şubat 2015) 5., 35-44 yaş 2.’lik
  • İznik Ultramaratonu 80km 35-44 yaş 3.’lük
  • Çekmeköy Ultramaratonu 50 km 4.’lük
  • Aydos Patika Koşu Serisi, 2014 35-39 Yaş 3.’lük
  • Corporate Games 2014 5 km 3.’lük

 

 

teamraidlight_türkiye (2)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir