Raidlight Gilet Responsiv 8L

Bugüne kadar kullandığım en hafif ve en ergonomik koşu çantası, Yeni teknoloji malzemeleri minimal kullanılarak tasarlanmış, 160gr ağırlığıyla ultra hafif bir çanta…  Önceki çanta tercihlerimde sık karşılaştığım sorunları RAIDLIGHT GILET RESPONSIV 8L sayesinde artık yaşamıyorum;

  • Bunlardan ilk aklıma gelenler;
  • Çanta saplarından kaynaklanan, omuz ve boyun bölgesindeki ciltte sürtünmeden kaynaklı tahriş
  • Bel kısmına kadar sarkan çanta boyları sebebiyle aşırı salınım
  • Kumaş, klips ve askılarda gereksiz malzeme kalabalığı sebebiyle ağırlık artışı
  • Su tutan kumaş yapıları sebebiyle, yağışta veya su temasında ağırlık artışı

RAIDLIGHT GILET RESPONSIV 8L ile bu sorunlardan kurtuldum.

gilet-responsiv-8La (1)

İlave olarak daha önce fark etmediğim pek çok detayı da görmüş ve tecrübe etmiş oldum. Kullanılan kumaş öyle ince ve esnek ki çanta boşken adeta ikiye katlanmış bir tişört inceliğinde oluyor. Doldurmaya başladığınızda sanki 10-15L’ye kadar genişleyecek gibi hissediyorsunuz. Sırt kısmında nefes alabilen ağlı bir yapı var. Bu sayede sırtınızda ekstra ısınma ve terleme yapmıyor.

Gilet Responsiv 8lb (6)

Ağırlığın azaltılması için fermuar dahi kullanılmamış. Ana bölmenin ağzı, çantayı sırtınıza astığınızda gerilerek fonksiyonel bir şekilde uç uca gelip kapanıyor. Bu fermuarsız ağız, çantayı sırtınızdan çıkarırken, baş aşağı eğildiğinizde, düşüp yuvarlandığınızda, çantayı elinizde taşıdığınızda, yere koyduğunuzda veya bir yere fırlatmanız gerektiğinde sorun çıkarabilir. Bu gibi durumlarda dikkatli olunmanız ve düşen bir şey olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.

Gilet Responsiv 8lb (1)

Omuz askılarının ve göğüs kafesinin alt kısmına gelen bölgenin vücuda tam yapışmasını sağlayan FreeLock mekanizması çok pratik. Bunlar mikrometrik ayarlama sistemleri. Genelde ayakkabılarda rastladığımız bu sistemi çantaya entegre etmek çok kıllıca. Çantanın vücudunuza Lycra bir t-shirt gibi oturmasını sağlıyor. Sağ ve sol koltukaltı kısmında bulunan bu FreeLock ayarlama butonunu Saat yönünde döndürdüğünüzde sıkılıyor. Gevşetmek istendiğinde butonu dışa doğru çekmeniz yeterli.

Gilet Responsiv 8lb (2)

Dik yokuş çıkış ve inişlerinin sık olduğu koşularda göğüs bağlarının pratik ve hızlı şekilde sıkmak veya gevşetmek gerekiyor. Çantanın her yöne esneyen kumaşı sayesinde sıkma-gevşetme gereksinimi azalıyor. Gerektiğinde de çok rahat bir şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Bağlama klipsine bütünleşik düdüğü sayesinde ilave olarak düdük taşımanıza artık gerek yok.

Gilet Responsiv 8lb (3)

Her iki kol bağının koltuk altına gelen kısımlarındaki cepler çok fonksiyonel. Koşu sırasında ana bölmeye ulaşmak zaman aldığından, bu ceplere kayacağınız enerji jelleri, atıştırmalık ve benzeri şeyler her an elinizin altında oluyor. Ana hazne gibi bu ceplerin de fermuarı yok. Esnek kumaş ağızlarını kapalı tutuyor. Yine de sırtınızdan çantayı çıkardığınızda bu ceplerden bir şeylerin düşmemesine dikkat etmelisiniz.

gilet-responsiv-8La (3)

Ana hazneye istenirse bir camelback kesesi konulması için velcro bağlamalı bir askı mevcut. Her iki omuz bağının üzerinde, göğüs kısmına yerleştirilmiş iki uzun cep var. Bu cepler sıvı taşıyıcı şişeleriniz için ideal. Ben yine RaidLight marka soft 600ml’lik likit haznelerini kullanıyorum ve çok memnunum.

gilet-responsiv-8La (4)

  • Çantanın iki boy seçeneği ve 2 farklı renk seçeneği var: Ebatlar Small/Medium ve Large/Extra Large.
  • Renkler Gri/Pembe ve Gri/Mavi
  • Ben Large/Extra Large boyunu kullanıyorum.

gilet-responsiv-8La (5)

RAIDLIGHT GILET RESPONSIV 8L ile ilk koşum 45K’lık Kaçkar Ultra maratonu oldu.

gilet-responsiv-8La (2)

Çantanın sırtımda olduğunu hiç hissetmedim. Özellikle yarışın dik ve uzun iniş etaplarında inanılmaz konforluydu. Harika bir çanta, ultra mesafeler koşan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Raidlight Gilet Responsiv 8L çantayı satın almak için tıklayınız.

NOT: Fotoğraflar Dinçer Sertkaya’nın Facebook sayfasından alınmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir