Raidlight Aladağlar Sky Trail

Dağlar… Dağlara tutkumuz çok eski… 1993 yılında Kaçkar dağına yaptığımız ilk tırmanış sonrası hayatıma girmişti dağlar. Daha sonra üniversite yıllarında 1993-1999 arasında Kıbrıs beş parmaklar, Uludağ, Sapanca, Likya Yolu vb. birçok yerde ülkemizdeki dağlarla pek çok keyifli, doğa ile iç içe ve dingin zaman geçirme fırsatı buldum. 2008 yılından sonra Anadolu Dağ Maratonu ile Köroğlu dağlarında başlayan dağlarda koşma ve Ultra Maraton sevdamızı 2010-2014 yılları arasında UTMB CCC, UTMB TDS, TRANGRANCANARIA, İngiltere Göller Bölgesi, Galler, İznik Ultra vb. dağ ve ultra maratonlarda devam ettirdik.

2014 yılına geldiğimizde aile şirketimiz www.kosuyorum.net oluştu. Küçük firmamız dünyanın en önemli patika, dağ, etaplı ultra maraton ve dağ maratonu ekipmanları üreten Raidlight markasının Türkiye distribütörü olmuştu. Bir e-posta ile başlayan ve Fransa’nın Grenoble şehrinin St. Pierre Chartreuse dağ kasabasındaki merkezinde sonuçlanan 1 günlük iş seyahatinde Türkiye, gelişen küçük ama keyifli koşu pazarını Raidlight Başkan yardımcısı Vincent’a anlattığımızda heyecanımız, ülkedeki sektör bilgimiz, ticari değil yol arkadaşı olarak baktığımız iş yaklaşımımız ile bizlere bu görevi verdiler.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (10)

2014 yılında İznik Ultra Maratonunda ilk defa kullanıcılarımızın beğenisine sunduğumuz ürünlerden sonra 12 ayda neredeyse dört kat büyüdük ve bugün 80’den fazla çeşit 1000e yakın ürün stoğu ile hala küçük aile şirketi olarak devam ederken Türkiye çapında 10 şubeli 5 bayi, internet sitesi ve sosyal medya hesapları ile Türkiye’deki patika ve Ultra maraton sporuna gönül veren küçük ama keyifli topluluğa hizmet vermeyi sürdürüyoruz.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (8)

Bu bağlamda yolculuğumuzun 16. ayında Türkiye’nin en zor dağ tırmanışlı koşu yarışı olan Aladağlar Sky Trail’in 2015 ve 2016 senelerinde isim ve ana sponsoru olduk. Neden bu yarışı seçtik dersek, profesyonel bir organizasyon şirketi ve bakış açısı olan ARGEUS, Sky Trail konusunda Türkiye’de en çok yarış deneyimine sahip Sertan ve Serkan Girgin kardeşlerin organizasyonda olması, ORDOS, Aladağlar Coğrafyası ve bu yarışın gelecekteki potansiyeli bize büyük heyecan verdi ve veriyor diyebiliriz.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (4)

Bu yarışın en önemli farklılıkları organizasyon kalitesi, Raidlight tarafından sağlanan imkanlar ve farklılıklar olacak ve bunun diğer tüm organizasyonlara da örnek olmasını hedefleyecek kadar yüksek bir çıta belirlediğimizi bildirmek isterim.

  • Raidlight’ın patika ruhu gereği Ekolojik olarak doğaya zarar vermeyen Ekolojik İşaretleme bantlarının ve 1 haftada kendiliğinden yok olan Renkli Sprey işaretleme ekipmanlarının kullanılması da Türkiye sınırlarında bir yarış için ilk olacak.aladaglar sky trail eco
  • Tüm yarışmacılara Raidlight Acil durum düdüğü, Raidlight Koşu Tshirt’ü ve bitirenlere Raidlight bitirme ödülü Yelek ücretsiz olarak verilecek. Raidlight ürünlerine Aladağlar, Kapadokya vb Argeus tarafından organize edilen yarışlarda indirimli olarak ulaşabileceksiniz.
  • Raidlight Koşu takımı Muazzez, Derya, Murat, Fırat ve Emre ile tam kadro orada olacak. Sorularınızı ve aklınıza takılanları sorabileceksiniz.
  • En keyiflisi Raidlight Olmo 20, R-Zone, PB1000 Bel çantası gibi 10’dan fazla ödül hem kürsüye çıkanları hem de rastgele yarışa katılanların olacak.

Çok keyifliyiz, heyecanlıyız ve sizlerle 14-15 Ağustos tarihlerinde harika bir hafta sonu geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Argeus başta olmak üzere yarışta emeği geçecek herkese ve katılacaklara sevgilerimizle…

SEDEF-EMRE TOK

Raidlight Türkiye – Kosuyorum.net

RAIDLIGHT ALADAĞLAR SKY TRAIL HAKKINDA…

Niğde Aladağlar Milli Parkı’nda, Demirkazık Dağı çevresinde koşulacak Türkiye’nin ITRA (Uluslararası Trail Koşuları Birliği) sertifikalı ilk yüksek irtifa ultra maraton koşusu Aladağlar Sky Trail, RaidLight® markasının isim sponsorluğunda 15 Ağustos 2015’te düzenleniyor. 9 ülkeden toplam 160 sporcu, Aladağlar’ın görkemli doruklarından ve buzul göllerinden geçen RaidLight® Aladağlar Sky Trail koşusunda büyük bölümü 2000 m irtifanın üzerinde olan 45 km uzunluğundaki bir patikada koşacak.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (3)

Demirkazık Köyü’ndeki ORDOS Nevzat Öntaş Dağevi’nden başlayacak koşu, 3700 m yüksekliğindeki Emler Zirvesi ve 3200 m yüksekliğindeki Yedigöller Platosu’ndan geçtikten sonra, Maden Boğazı geçidi üzerinden tekrar Demizkazık Köyü’nde son bulacak. Sporcular bu zorlu parkuru 12 saatte bitirmeye çalışacaklar ve toplam 3000 m tırmanış ve iniş gerçekleştirecekler

Raidlight Aladağlar Sky Trail (9)

RaidLight® Aladağlar Sky Trail,uluslararası saygın bir koşu ürünleri markası olan Raidlight®’ın2015 yılında dünya çapında sponsorluk yaptığı 5 yarış arasında yer alıyor. Raidlight®’ın sponsor olduğu diğer trail koşular Raidlight Chartruse Trail Festival, Ultra Trail Mauritius, Oman Desert Marathon ve Grand Raid Reunion koşuları.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (2)

“Sky Trail ” Koşuları Hakkında

Yüksek irtifa patika koşuları olarak tanımlanan Sky Trail koşuları, genel olarak 2000 m üzerindeki irtifalarda gerçekleşmekte ve ekstrem doğa sporları kapsamında nitelendirilmekte. Dağ ortamında, yarı maraton ve maraton mesafelerine yakın mesafelere sahip bu koşular, toprak yol, patika, kayalık, morenya da karlı zeminde koşuluyor.Sky trail koşuları İtalyan dağcı Marino Giacometti ve arkadaşlarının 1990’lı yıllarda Mont Blanc ve Monte Rosa gibi İtalya Alpleri’nde yaptığı koşular ve rekor denemeleriyle ilk kez hayata geçti, 1993 yılından dünya genelinde sponsor destekli organizasyonlar ile popülerlik kazandı.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (7)

Uluslararası Skyrunning Federasyonu (ISF) tarafından Dünya Şampiyonaları, Kıta Şampiyonaları gibi uluslararası müsabakalar düzenleniyor. RaidLight® Aladağlar Sky Trail, ülkemizde maraton mesafesinden uzun ilk sky trail koşusu olacak. Ankara merkezli Orta Doğu Arama-Kurtarma, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (ORDOS) ile Nevşehir merkezli Argeus Turizm Seyahat tarafından düzenlenen koşu hakkındaki detaylı bilgilere aladaglarskytrail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Raidlight Aladağlar Sky Trail (1)

RaidLight® Hakkında

1999 yılında kendisi de bir çöl ve patika maratoncusu olan, tekstil ürünleri tasarımcısı Benoit Laval tarafından kurulan RaidLight® markasının ana odağı koşu, patika koşusu ve ultra maratondur. RaidLight®’ın koşu alanındaki tecrübesi ürünlerinin işlevselliğinde ve tasarımında ön plana çıkmaktadır. Dünyada çapında yılda 220.000’den fazla ürünü kullanıcı ile buluşturan RaidLight, 2013 yılında RaidLight Olmo 20 ürünü ile Fransız Outdoor en favori ürün ödülünü, 2012 yılında ise inovasyon ödülünü almıştır. Tekstil ürünlerinde kullanılan ultra hafif bamboo teknolojisi, özel ergonomic tasarımlar ile son derece keyifli ve farklı ürünler üretmektedir (www.raidlight.com)

Raidlight Aladağlar Sky Trail (5)

RaidLight® markasının Türkiye Distribütörü olan Koşuyorum.net ülkemizdeki koşu aksesuarlarının yetersizliğine çare olmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur. Aynı zamanda Vertical markasını da ülkemizde koşu tutkunları ile buluşturan Koşuyorum.net, sporcuların gerek antrenman gerekse yurtiçinde ve yurtdışında katılacakları yarışlarda ihtiyaç duyulabilecekleri her türlü bilgiye yönelik olarak sporculara danışmanlık da sunmaktadır. Firmanın amacı, kullanıcılara doğru malzemeyi sunmak ve zevk alacakları bir koşu deneyimi yaşamalarına katkı sunmaktır (www.kosuyorum.net)

Raidlight Aladağlar Sky Trail (6)

Takvimlerinize Not Edin!

RaidLight® Aladağlar Sky Trail  5 Ağustos 2015, Demirkazık, Niğde  https://aladaglarskytrail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir